Informacje o konferencjach dla doktorantów w zakładce:
☛ http://szkoladoktorska.ump.edu.pl/konferencje-dla-doktorantow
W dniach od 3.10.2023 r. do 13.11.2023 r. odbędzie się rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy/staże naukowe dla studentów Szkoły Doktorskiej. Wyjazdy trwające minimum 60 dniu muszą się odbyć w okresie pomiędzy styczniem a czerwcem 2024.
Zasady rekrutacji na stypendium w ramach programu Erasmus+ reguluje uczelniany regulamin.
Wymagane dokumenty aplikacyjne:
OBOWIĄZKOWE:
powyżej 3,1
4. Zaświadczenia o znajomości języków obcych (bez możliwości ich sumowania):
a) Ocena z egzaminu rekrutacyjnego (potwierdzenie j. angielski - wystawi Biuro Szkoły Doktorskiej na prośbę doktoranta), inny język – Studium Języków Obcych
lub
b) Certyfikaty językowe (min. poziom B2 wg. Rady Europy)
lub
c) inne zaświadczenie w przypadku języków mniej używanych (włoski, portugalski, hiszpański) na poziomie min. B2.
UWAGA osoby, które chcą przystąpić do egzaminu proszone są o kontakt ze Studium Języków Obcych (sjo@ump.edu.pl)
NADOBOWIĄZKOWE:
Szczegółowych informacji udziela:
- Małgorzata Piórkowska, mpiorkow@ump.edu.pl; Bożena Raducha: braducha@ump.edu.pl
KOMPLET DOKUMENTÓW NALEŻY PRZESŁAĆ do dnia 27.10.2023 - decyduje data wpływu w przypadku wysłania dokumentów emailem, w przypadku poczty tradycyjnej - data stempla pocztowego:
POCZTĄ TRADYCYJNĄ NA ADRES:
Sekcja Współpracy Międzynarodowej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Fredry 10
61-701 Poznań
LUB
W WERSJI PDF JAKO ZAŁĄCZNIKI DO EMAILA: dwmie@ump.edu.pl
(nie będą akceptowane inne wersje niż PDF)
!Uwaga! W przypadku językowych certyfikatów państwowych lub dyplomów ukończenia kursów i szkoleń oraz innych studiów - wystarczy przesłać kolorową kopię, prosimy nie przesyłać oryginałów.
Życzymy powodzenia!
Z satysfakcją pragnę Państwa poinformować, że Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uzyskał finansowanie projektu PPI/STE/2020/1/00014 pt. "Towards unmet clinical and educational needs at PUMS" złożonego w ramach Programu STER - Umiędzynarodowienie szkół doktorskich Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA. Projekt, określony akronimem PUMSTER będzie realizowany przez zespół naszej Szkoły Doktorskiej. Przyznane UMP środki finansowe wynoszą 1 996 290 zł.
Uzyskanie finansowania jest dużym sukcesem naszej Uczelni. Nagrodzony projekt znalazł się wśród 12 wybranych spośród 34 złożonych przez krajowe uczelnie i jednostki PAN. Wśród jednostek naukowych, którym przyznano finansowanie jest aż 8, którym przyznano status uczelnia badawcza. Fakt ten plasuje UMP pomiędzy takimi jednostkami jak m.in. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podkreślamy przy tym z ogromną satysfakcją, że jesteśmy wśród nagrodzonych jednostek, jedyną uczelnią medyczną, której przyznano finansowanie.
Szanowni Państwo, nasza Szkoła Doktorska nie mogła dostać piękniejszego prezentu na Święta i perspektyw na nadchodzący rok, aniżeli właśnie uzyskane finansowanie, które jest systemowym wsparciem umiędzynarodowienia naszej Szkoły Doktorskiej w kilku obszarach. Przede wszystkim doskonalenia jakości kształcenia oraz jakości badań naukowych, a także zwiększenia mobilności międzynarodowej doktorantów i kadry. PUMSTER pozwoli na rozwój długotrwałej współpracy międzynarodowej i perfekcyjnie spełni wszelkie „unmet needs” naszej Almae Matris w zakresie edukacji, nauki, badań klinicznych i szeroko rozumianej współpracy, w tym z przemysłem. Dzięki PUMSTER pozyskamy doktorantów oraz promotorów z zagranicy, a także wypłacimy stypendia doktorantom realizującym projekty doktorskie we współpracy międzynarodowej. Będziemy także mogli efektywniej aplikować i realizować projekty badawcze o charakterze międzynarodowym. Co ważne, nasz program doskonale wpisuje się w przyjętą 2 grudnia uchwałę Senatu nr 345/2020 dotyczącą Strategii Umiędzynarodowienia UMP na lata 2021 – 2030. Potraktujmy więc PUMSTER jako dobry początek realizacji tej strategii.
Dziękuję Panu Prof. dr hab. Michałowi Nowickiemu i prof. dr hab. Tomaszowi Goślińskiemu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do złożenie tego projektu do NAWA.
prof. dr hab. Ewa Wender- Ożegowska
Dyrektor Szkoły Doktorskiej
Szanowni Państwo,
zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zasobach Biblioteki Głównej naszego Uniwersytetu, które mogą być wykorzystywane w przygotowaniu zajęć zdalnych dla studentów naszej Uczelni.