Powitanie 2023/2024

Witamy w Szkole Doktorskiej
rok akademicki 2023/2024

Drodzy Doktoranci!

Mam zaszczyt powitać Państwa, jako Prorektor i Dyrektor Szkoły Doktorskiej UMP.
Prawdopodobnie, zaczynając ten rok akademicki zadajecie sobie mnóstwo pytań, "Czy dokonaliście właściwego wyboru?", "Czy to jest warte tylu poświęceń, których dokonujecie, aby być i ciągle studiować w SD?".

Gratulując Państwu szczęśliwego przejścia przez procedurę rekrutacyjną, a także uzyskania promocji na kolejny rok akademicki, chciałabym zapewnić Państwa, że jesteście tutaj, ponieważ włożyliście w to ogromny wysiłek, posiadając już na ogół niemały dorobek naukowy, uczestnicząc w różnych konferencjach i szkoleniach, a także wybierając Promotorów, którzy Wam na co dzień pomagają i będą pomagać.

Jesteście tu po to, aby pomóc nam rozwijać naszą Szkołę Doktorską, aby wnieść do niej coś nowego i ekscytującego, abyśmy wzajemnie uczyli się i poznawali potrzeby środowiska akademickiego.

Tak więc serdecznie witam, w imieniu Władz Szkoły Doktorskiej nowych doktorantów i naszych doktorantów drugiego, trzeciego i czwartego roku.

Rozpoczynamy kolejny rok akademicki, który jest jednocześnie pierwszym, w którym „wypuszczamy” pierwszych absolwentów. Życzymy Wam dalszych sukcesów w pracy naukowej, życiu zawodowym i osobistym i mamy nadzieję, że będziemy nadal spotykać Was w murach naszej Uczelni, jako młodą kadrę pracowników naukowych.

Wyobrażam sobie, że niektórzy z Was, ubiegając się o przyjęcie do Szkoły Doktorskiej, wiedzieli dokładnie, co chcieli studiować i zamierzają skupić się na wcześniej obranych przez siebie zagadnieniach. Zachęcam Was jednak do bycia otwartymi na nowe pomysły, doświadczenia i kierunki, nawet na te wydające się, że są znacznie odległe od tych podstawowych.

W naszej Szkole Doktorskiej chcemy tworzyć społeczność naukowych, i nie tylko naukowych przyjaciół. Mam nadzieję, że codziennie znajdywać będziecie fantastycznych mentorów i kolegów.

Jako Dyrekcja Szkoły Doktorskiej jesteśmy i będziemy Waszymi przyjaciółmi, kolegami i, co być może najważniejsze, Waszymi partnerami, otwartymi na ciekawe propozycje. Nie wahajcie się dzwonić, pisać, kiedy nas potrzebujecie.

Zachęcam was, abyście dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami; nie zatrzymujcie ich dla siebie.
Codziennie stawiajcie sobie kolejne wyzwania i czerpcie radość z tego co robicie i osiągacie.

Odnieście sukces w kolejnym roku akademickim 2023/2024.

Prof. Ewa Wender-Ożegowska
Dyrektor Szkoły Doktorskiej UMP